Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
QFM İlaçlama

10+ yılı aşkın deneyime sahip bir haşere ilaçlama şirketi olarak evinizi ve ailenizi korumanın değerini anlıyoruz. Firmamız, tek bir tedaviden önleyici haşere kontrolüne yönelik sürekli hizmetlere kadar her şeyi sunar.

HİZMET ANLAYIŞIMIZ

QFM İlaçlama her şeyden önce mevcut yasalara ve yönetmeliklere kesin bir uyum sağlayarak hizmetini sürdürür. Bu QFM İlaçlama müşterilerine sağladığı garantilerin en başında gelmektedir.

Pest kontrolde yani zararlıların kontrolünde entegre zararlı yönetimi – IPM stratejisi benimsenir. Başka bir ifade ile kimyasal preparatların kullanımı tek yöntemimiz değildir; diğer yöntemlerle birlikte kullanılır. Yaşam alanlarınıza, çalışma ortamınıza, ürün ve hammaddeler üzerine kimyasalların bulaşması ta en başından engellenir, en aza indirilir

Doğayı ve çevreyi olumsuz etkileyecek uygulamalardan kesinlikle kaçınılır. Hedef olmayan diğer canlılara zarar verebilecek hiçbir uygulama yapılmaz. Kullanılan tüm kimyasallar (biyosidal ürünler) Sağlık Bakanlığı tarafından profesyonel kullanıcılar için izin verilenler listesinden seçilmiştir.

SAHA İNCELEMESİ

QFM İlaçlama saha incelemelerini müşterinin yapısına ve zararlının türüne bağlı olarak bölge operasyon ekiplerince gerçekleştirir.Tüm ekibimiz; koruyucu önlemler, iş güvenliği, zararlı biyolojileri, kontrol yöntemleri, dokümantasyon konusunda eğitim almışlardır.

Saha incelemesinden çıkan temel sonuç, gerçekçi bir değerlendirmeyle, müdahaleye gerek olup olmadığının belirlenmesidir.

Bu incelemelerde; çevre değerlendirmesi, hedef dışı canlıların etkilenme derecesi, zararlı türlerinin tespiti, yayılma dereceleri, zararlıların üreme – barınma ve beslenmelerine uygun noktaların tespiti, önceden yapılan işlerin gözden geçirilmesi ve başlangıçta alınması gerekli önleyici aksiyonlar tespit edilir.

Bu değerlendirmeler uygulamaya geçmeden önce müşteri ile paylaşılmış olur. Müşterinin onayına müteakip, eğer tespit edilen riskler gerekli kılıyorsa pest kontrol planlamasına geçilir.

IPM PROGRAMI

QFM İlaçlama zararlı kontrolünü yalnızca kimyasal preparatlar ile sağlamaz. Zararlı sorununu yönetimi altına alacak şekilde tüm yöntemlerin dikkate alındığı entegre bir yaklaşım benimsenir.

Kabul edilemez düzeylerde haşere hasarını önlemek; insanlara, mülklere, altyapıya, doğal kaynaklara ve çevreye yönelik riski en aza indirmeyi; Ve. Pestisitlere ve diğer haşere yönetimi uygulamalarına karşı haşere direncinin gelişimini azaltmak.

Bunlar arasında çevresel düzenlemeler, iyi depolama uygulamaları, yalıtım iyileştirmeleri, detay temizlik uygulamaları, beyaz ve mavi yaka eğitimleri, bina ve ekipman bakımına ilişkin öneriler, fiziksel kontrol yöntemleri, ışıklı uçan haşere izleme sistemleri, zehirsiz tuzaklar ve canlı yakalama gözlem noktaları  kontrolü vb. yer almaktadır. Çevreye zarar vermeyen, hedef olmayan canlılar için tehlike oluşturmayan stratejiler için mümkün olan en az kimyasalın kullanılması amaçlanır.

SAHADAKİ ATIKLARIN YÖNETİMİ

Sürdürdüğümüz faaliyetlere ilişkin her türlü atık QFM İlaçlama tarafından müşteri sahasından uzaklaştırılır ve yasalara uygun olarak bertarafı sağlanır.

Bu malzemeler: kırık kapan ve istasyonlar, kalmış veya   bozulmuş kemirgen yemleri, tuzaklara yakalanmış çeşitli zararlılar vb. QFM İlaçlama hiçbir müşterisinde kullanacağı miktarın dışında bir kimyasal bulundurmaz, depolamaz ve başkalarının kullanımı için bırakılmaz.

Özellikle kimyasal atıkların ve kimyasal bulaşmış ambalajların atıkları ülkemizdeki Çevre Bakanlığının talimatları doğrultusunda ruhsatlı kurumlara iletilerek bertaraf edilir. 

Whatsapp
Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?